شرکت نگین ارتباطات آوا در سال 1396 توانست، پروانه فعالیت اپراتور مجازی تلفن همراه به شماره 12-100-100 را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اخذ کرده و فعالیت تجاری خود را با برند آپتل آغاز کند.

آپ تل

آپتل به عنوان اولین برند تجاری اپراتور مجازی تلفن همراه شرکت نگین ارتباطات آوا، علاوه بر ارائه خدمات پایه ارتباطی تماس، پیامک و اینترنت همراه، خدمات ارزش افزوده خود را با توجه به سبک زندگی دیجیتال مشترکین به صورت خاص و متفاوت ارائه می‌نماید.

آپتل باهمکاری شریک استراتژیک خود، شرکت آسان پرداخت پرشین، همگام با فناوری‌های روز دنیا در صنعت ارتباطات موبایلی و خدمات پرداخت، به ارائه خدمات مقرون به صرفه و منحصر به فرد اقدام کرده است.
اپراتور آپتل، در سال 1399، سیم‌کارت‌های اعتباری خود را نیز در کنار سیم‌کارت‌های دائمی روانه بازار کرد و با یکپارچه‌سازی درگاه‌های خرید و مدیریت حساب، تلاش کرد تا مشترکین خود را در انتخاب نوع سیم‌کارت، آزاد بگذارد.

علاوه بر ارائه خدمات به مشترکین حقیقی، در حوزه‌های اینترنت اشیا (IoT/M2M)، سیم‌کارت‌های سازمانی، شبکه امن همراه (APN)، اینترنت دیگرپرداخت (Sponsored Data) و ارائه دیتا +4G بر مبنای مودم، به سازمان‌ها و مشترکین حقوقی خدمت‌رسانی می‌کند.