وبلاگ

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

سیم کارت ترکیه

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

 

به زودی به ترکیه سفر می کنید؟ آیا در حال پرواز به استانبول هستید و می خواهید بلافاصله یک سیم کارت در فرودگاه بخرید. قاعدتا هنگام ورود به یک کشور جدید، بلافاصله به یک سیم کارت اعتباری محلی احتیاج داریم. با ما همراه باشید تا راهنمای خرید سیم کارت ترکیه را دریافت کنید.

پول را برای هزینه های رومینگ بالا یا بسته های رومینگ داده های خارج از کشور هدر ندهید. دریافت سیم کارت محلی در ترکیه آسان است. این راهنمای شما برای خرید سیم کارت ترکیه با این موارد است: از کجا بخریم، بهترین شبکه 4G/5G در ترکیه، قیمت های به روز ، سیم کارت های الکترونیکی برای ترکیه، هر آنچه را که باید در مورد سیم کارت های اعتباری ترکیه بدانید با ما همراه باشید. همه هتل ها و اکثر رستوران ها در ترکیه دارای وای فای بسیار خوب و قابل اعتمادی هستند. به طور کلی، داشتن اتصال داده در تلفن شما زندگی را بسیار راحت تر می کند. دریافت سیم کارت محلی در ترکیه در مقایسه با کشورهای غربی آسان، سریع و نسبتا ارزان است. سیم کارت ترکیه سفر بسیار آرام تری را به ترکیه تضمین می کند.

ترکیه در زمینه فناوری موبایل بسیار پیشرفته است. ترکیه کشور بزرگی است و همه آن میلیون ها ترک، عاشق اینترنت هستند. بنابراین تجارت سیم کارت ترکیه در حال رونق است.سیم کارت های اعتباری بسیار گران هستند. قیمت ها البته مهم هستند، اما قدرت شبکه به همین دلیل است. با این اوصاف، همه مقاصد گردشگری محبوب در ترکیه اکنون اتصال 4G دارند.اگر به زودی به ترکیه سفر می کنید، می خواهید در ارتباط باشید. به همین دلیل است که باید به فکر تهیه سیم کارت ترکیه برای گردشگران باشید.

دریافت سیم کارت ترکیه به این معنی است که از زمانی که به شبکه این کشور متصل هستید به داده های سریع و قابل اعتماد دسترسی دارید. داشتن داده‌های سریع برای استفاده از مواردی مانند Google Maps و Google Translate و جستجوی اطلاعات در مورد جاذبه‌ها یا نحوه رسیدن از A به B بسیار مفید است. یک سیم کارت محلی همچنین به شما تماس و پیامک می دهد که برای رزرو تور و نیاز به تماس با راهنما یا راننده بسیار مفید است. اما مهمتر از همه داشتن سیم کارت توریستی در ترکیه به معنای ایمنی بیشتر است. نه تنها برای اینکه بتوانید با خدمات اضطراری تماس بگیرید، بلکه برای اینکه بتوانید هنگام گم شدن مسیرها را جستجو کنید، می توانید نقشه ها و ابزارهای GPS را دانلود کنید.

خرید سیم کارت همراه اول از سیم 2080

چگونه برای گردشگران سیم کارت ترکیه بگیریم؟

دو راه اصلی برای خرید سیم کارت برای ترکیه وجود دارد:

  1. قبل از سفر از فروشگاه آنلاین خرید کنید
  2. پس از ورود به ترکیه از فروشگاه های محلی خرید کنید

اما بهترین گزینه برای شما کدام است؟ توصیه می کنیم قبل از سفر خرید کنید و بیایید دلیل آن را بررسی کنیم:

۱- قبل از سفر خرید کنید

اگر قبل از سفر خرید سیم کارت ترکیه را انجام دهید، می توانید از مزایای بسیاری در طول سفر خود بهره مند شوید. از جمله :

– اینترنت لحظه ای که فرود می آیید

اگر قبل از سفر برای ترکیه سیم کارت ترکیه بخرید، به محض ورود به این کشور می توانید آنلاین شوید. بنابراین، می‌توانید یک تاکسی از فرودگاه رزرو کنید و به دوستانتان اطلاع دهید که سالم به آنجا رسیده‌اید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیم کارت خود را در گوشی خود قرار دهید.

– یک فرآیند نصب آسان

هیچ قرارداد پیچیده ای برای امضا کردن یا دستورالعمل های فنی طولانی برای انجام دادن وجود ندارد. فقط با پیروی از دستورالعمل های تنظیم آسان، سیم کارت خود را وارد کنید، پس از فرود در ترکیه، رومینگ داده را روشن کنید و فوراً متصل خواهید شد.

۲-در ترکیه خرید کنید: اگرچه توصیه می کنیم قبل از سفر خرید کنید، اما خرید سیم کارت شما در ترکیه یک مزیت کلیدی دارد.

در فروشگاه های ترکیه، گزینه های مختلفی را می بینید که به صورت آنلاین در دسترس نیستند. شما می توانید از بین برندها و بسته های مختلف یکی را انتخاب کنید. خرید کارت از شرکت ترکسل یکی از ارائه دهندگان برتر کشور را توصیه می کنیم.

ارائه دهندگان سیم کارت در ترکیه

سه ارائه دهنده مختلف در ترکیه وجود دارد: وودافون Vodafone، ترکسل Turkcell و ترک تلکام Turk Telekom.

اینها ارائه دهندگانی هستند که می توانید به آنها اعتماد کنید، آنها باید بهترین معاملات را داشته باشند و سیم کارت را در محل برای شما فعال می کنند. فروشگاه های تلفن دیگر فقط فروشنده هستند، اگر مشکلی پیش بیاید شما را به فروشگاه های رسمی می فرستند.هر سه ارائه‌دهنده مخابرات ترکیه نیز یک برنامه دارند که قفل جغرافیایی ندارد، که می‌توانید استفاده را بررسی کنید و داده‌ها را اضافه کنید. برخی از ارائه دهندگان ترکیه اجازه دارند قیمت سیم کارت توریستی را در سطح فروشگاه تعیین کنند، بنابراین ممکن است در یک منطقه توریستی، در فرودگاه استانبول، یک مبادله حمل و نقل یا در مرز زمینی هزینه بیشتری بپردازید.

 

روند ثبت نام

به عنوان یک توریست یا غیر مقیم شما فقط می توانید سیم کارت خط بازدید کننده برای گردشگران در ترکیه خریداری کنید. به این معنی که سیم کارت شما در شماره پاسپورت شما ثبت می شود و حداکثر برای مدت 2 ماه اعتبار دارد. بعد از اون 3 ماه سیم کارت کار نمیکنه و هیچ راه حلی نداره! پس همیشه هنگام خرید سیم کارت در ترکیه پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. در فروشگاه یک کپی از پاسپورت شما را می گیرند.

 

خرید سیم کارت ترکیه

خرید سیم کارت از سیم 2080

سیم کارت اعتباری وودافون ترکیه

همه  فروشگاه وودافون در ترکیه فقط 1 سیم کارت اعتباری برای گردشگران می فروشند که 40 دلار آمریکا = 20 گیگابایت داده + 750 دقیقه + 1000 اس ام اس دارد.  این سیم کارت اعتباری وودافون 28 روز اعتبار دارد و فقط برای استفاده در ترکیه است. شما می توانید این معامله را در وب سایت وودافون ترکیه و در هر فروشگاه وودافون در ترکیه پیدا کنید سیم کارت وودافون را  برای سفر به ترکیه توصیه نمی کنیم چون قیمت های فوق العاده بالا نسبت به ترکسل و ترک تلکام دارد و پوشش Vodafone به اندازه Turkcell نبود.

 

سیم کارت اعتباری ترک تلکام

آنها ادعا می کنند که ارزان ترین سیم کارت اعتباری در ترکیه هستند، در Turk Telekom آنها 2 معامله سیم کارت اعتباری برای گردشگران دارند:

200 لیره (15 دلار) = 15 گیگابایت داده + 750 دقیقه + 750 اس ام اس

260 لیره (19 دلار) = 40 گیگابایت داده + 1500 دقیقه + 1000 اس ام اس

سیم کارت اعتباری ترک تلکام به مدت 30 روز و فقط در ترکیه معتبر و تنها اپراتور با قیمت ثابت برای سیم کارت توریستی است. پوشش Turk Telekom در مقایسه با رقبای خود بسیار ضعیف است. آنها 5000 نقطه اتصال وای فای را در سراسر کشور ارائه می دهند، اما ما آنها را فقط در صورتی توصیه می کنیم که قصد بازدید از مناطق و جاذبه های گردشگری محبوب را دارید.

 

سیم کارت اعتباری ترکسل:

یک نتیجه گیری سریع به ما می گوید که ترکسل ارزان ترین سیم کارت اعتباری ترکیه را برای گردشگران دارد:

169 لیره (13 دلار): 20 گیگابایت داده + 200 دقیقه + واتساپ رایگان. برنامه Turkcell به زبان انگلیسی برای هر دو سیستم عامل IoS و Android در دسترس است، برنامه کاربرپسند است و به راحتی می توانید داده ها، تماس ها و استفاده از پیامک های خود را مشاهده کنید. پوشش ترکسل به طور گسترده ای به عنوان بهترین پوشش شبکه تلفن همراه در کشور شناخته می شود که توسط نقشه پوشش شبکه آنها پشتیبانی می شود.

قیمت سیم کارت ترکیه چقدر است؟

اگر می توانید سیم کارت خود را برای ترکیه هنگام فرود بخرید، می توانید این کار را از فروشگاه ترکسل در فرودگاه انجام دهید. یک سیم کارت اعتباری ترکسل در ترکیه می تواند 10 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشد. بستگی به طرحی که انتخاب می کنید دارد. برای خرید پک توریستی از ترکسل به پاسپورت خارجی خود نیاز دارید.

چطوری سیم کارت رو فعال میکنی؟

اگر سیم‌کارت خود را از مغازه می‌خرید، دستیار همه آن را برای شما تنظیم می‌کند و احتمالاً قبل از اینکه فروشگاه را ترک کنید، متصل خواهید شد. اگر در حال خرید یک سیم کارت به صورت آنلاین یا انتخاب یک سیم کارت هستید.

 

اگر نیاز به شارژ داشته باشید چه؟

هنگام خرید سیم کارت خود باید حتما بپرسید که چگونه سیم کارت خود را شارژ کنید. اگر سیم کارت خود را از فروشگاهی خریداری کنید، معمولاً به شما می گویند که کجا می توانید شارژ کنید، مانند کیوسک ها، فروشگاه های رفاه، یا به یکی از فروشگاه های آنها مراجعه کنید. معمولاً کارتی به همراه سیم کارت به شما می دهند که این مشخصات روی آن باشد، پس آن را دور نیندازید.

 

از کجا می توان سیم کارت را در ترکیه دریافت کرد

خبر خوب این است که راه های زیادی برای خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارد، بنابراین نیازی نیست نگران پیدا کردن مکان باشید. در اینجا سه راه اصلی برای خرید سیم کارت ترکیه وجود دارد.

۱-بازار بزرگ استانبول در فرودگاه

واضح ترین مکان برای دریافت سیم کارت فرودگاه است. با این حال، ما این را توصیه نمی کنیم چون قیمت ها سه برابر گران تر از سایر نقاط است. ما دلیل آن را نمی دانید  شاید فروشنده فکر می کند که ما چیز بهتری نمی دانیم، یا فقط برای حضور در فرودگاه هزینه بیشتری می گیرند.

۲- در فروشگاه ها

فروشگاه های زیادی جهت خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارند. ارائه دهندگان اصلی عبارتند از:

ترکسل، Telekom، وودافون شما چندین مغازه برای هر یک از این ارائه دهندگان در همه شهرهای بزرگ پیدا خواهید کرد. شما به تازگی وارد ترکیه شده اید و می خواهید آشنایان را از وضعیت فعلی خود مطلع کنید. اما ممکن است تلفن شما در یک کشور خارجی کار نکند یا ممکن است فوراً به اینترنت دسترسی نداشته باشید. بنابراین آنچه شما نیاز دارید یک سیم کارت در ترکیه است. به این ترتیب، می توانید در هر زمان با کسانی که می خواهید تماس بگیرید.

 

آیا واقعا داشتن سیم کارت در ترکیه ضروری است؟

شما  کل تعطیلات را در اتاق خود نمی گذرانید، درست است؟ مناظر زیبا، سازه های جالب و بسیاری موارد دیگر در ترکیه منتظر شما هستند. و بدون استفاده از برنامه ها، یافتن مکان های گفته شده و برقراری ارتباط با مردم محلی دشوار خواهد بود. شاید شما برای یک تاکسی تماس بگیرید، اما چه کسی آن را برای شما شماره گیری می کند؟

وقتی محیط اطراف را می بینید، ممکن است بخواهید آن را با عزیزان خود نیز به اشتراک بگذارید. یا عزیزترین دنبال کنندگان شما در رسانه های اجتماعی منتظر به روز رسانی شما هستند. در این صورت، هر بار که بیرون می‌روید، نمی‌توانید یک کافی شاپ در نزدیکی خود پیدا کنید. با این حال، هنگام خرید سیم کارت در ترکیه، این مشکلی ایجاد نخواهد کرد. سیم کارت در ترکیه کاربردی و مفید است و بعد از دریافت سیم کارت برای گردشگران، می توانید به هر کجا که می خواهید بروید و هر زمان که خواستید به اشتراک بگذارید.

 

در مورد ارائه دهنده فعلی شما چطور؟

شما نمی توانید با قرارداد داخلی خود از داده های خود استفاده کنید، تماس برقرار کنید یا پیامک ارسال کنید، مگر اینکه بخواهید پول زیادی خرج کنید. ارائه‌دهنده تلفن همراه ما در بریتانیا 3.33 پوند / 3.73 دلار آمریکا به ازای هر 1 گیگابایت یا 6 پوند / 6.73 دلار آمریکا در روز برای بسته رومینگ بین‌المللی از ما دریافت می‌کند، و برخی از دوستان آمریکایی که در این کشور ملاقات کردیم به دنبال هزینه‌های بالاتری برای استفاده از تلفن همراه خود بودند. گوشی های خارج از کشور

بهترین گزینه خرید سیم کارت محلی است. شما باید مطمئن شوید که قفل گوشی شما باز است و بهتر است این کار را قبل از رسیدن به ترکیه انجام دهید، زیرا ممکن است چند روز طول بکشد.

 

خرید سیم کارت توریستی در ترکیه

فروش سیم کارت به گردشگران در ترکیه توسط دولت کنترل می شود و شما فقط می توانید سیم کارت توریستی خریداری کنید. انتظار می رود این روند حداقل 30-40 دقیقه طول بکشد و در پایان قرارداد امضا شود. یک سیم کارت برای هر پاسپورت مجاز است و هنگام خرید سیم کارت باید آن را همراه داشته باشید که در مقابل پاسپورت و ویزای شما ثبت می شود (در صورت نیاز). در پایان معامله از شما خواسته می شود که یک قرارداد ساده امضا کنید. سیم کارت را در گوشی خود قرار دهید و بررسی کنید که کار می کند. به یاد داشته باشید که پاکت قرارداد و سیم کارت را نگه دارید زیرا شماره تلفن جدید  شما روی آن نوشته شده است و برای استفاده از برنامه به آن نیاز دارید. سیم کارت اعتباری ترکیه شما 28 روز اعتبار دارد. اگر برای مدت طولانی تری به آن نیاز دارید، حتما قبل از 28 روز شارژ کنید و مدت اعتبار آن به سه ماه افزایش می یابد.هیچ گزینه داده نامحدودی در ترکیه برای سیم کارت تلفن همراه وجود ندارد. بیشترین داده‌ای که در یک زمان می‌توانستیم بخریم 70 گیگابایت بود، اما این شامل انواع افزونه‌هایی بود که نمی‌خواستیم.

سیم کارت دیجیتال دیتا نامحدود ترکیه

سیم کارت های دیجیتال سیم کارت های جدیدی هستند که اینترنت را با قیمت رقابتی ارائه می دهند. اما آیا آنها بهتر از یک سیم کارت سنتی هستند؟ مزیت اصلی این است که شما می توانید سیم کارت دیجیتال ترکیه را در هر کجای دنیا دریافت کنید و بلافاصله از طریق ایمیل به شما تحویل داده می شود. بیایید در بخش بعدی به مزایا و معایب آنها نگاهی بیندازیم:

 

مزایا و معایب سیم کارت های دیجیتال

فرآیندهای خرید و فعال سازی سریع

خرید و فعال سازی سیم کارت دیجیتال آسان است. شما فقط خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید و چند ثانیه صبر کنید تا یک کد QR به ایمیل شما برسد. با این کار می توانید سیم کارت دیجیتال خود را فعال کرده و متصل شوید.

در هر کجای دنیا یک سیم کارت دیجیتال دریافت کنید

آیا در حال حاضر در ترکیه هستید و برای دسترسی به اینترنت در تلاش هستید؟ مهم نیست کجا هستید، همیشه می توانید یک سیم کارت دیجیتال بخرید و مستقیماً به تلفن همراه شما می آید. هیچ هزینه ای برای تحویل وجود ندارد و لازم نیست بیش از چند دقیقه منتظر بمانید.

نرخ های مقرون به صرفه

در مقایسه با پرداخت هزینه های رومینگ داده، سیم کارت های دیجیتال فوق العاده ارزان هستند. شما یک هزینه پیش پرداخت برای سیم کارت دیجیتال می پردازید، بنابراین دیگر نگران قبض های غافلگیرکننده نباشید.

داده های نامحدود

با سیم کارت مجازی ترکیه به اینترنت نامحدود دسترسی خواهید داشت. بنابراین، هرگز اینترنت شما تمام نخواهد شد.

 

معایب:

سازگاری محدود با تلفن های همراه: عیب اصلی سیم کارت های دیجیتال سازگاری محدود آنهاست. به عنوان یک پیشرفت جدید در فناوری مصرف کننده، بسیاری از تلفن های همراه قدیمی از این فناوری پشتیبانی نمی کنند، بنابراین قبل از خرید بررسی کنید که تلفن همراه خود سازگار است.

2 دیدگاه در “راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

  1. حسینی گفت:

    سپاس از مقاله کاربردی پیرامون خرید سیم کارت ترکیه. آیا سایت شما هم سیم کارت ترکیه عرضه میکند و میشه سفارش داد؟

    1. Designer گفت:

      با پشتیبان سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *